Regatta og Seilsportliga 2017, infomøte onsdag 1. februar

Regattakomitéen inviterer til allmannamøte på Andersenslippen!

Onsdag 1. februar kl. 18:30. Kaffe og vafler fra 18:00

Program:

Regattasesongen 2017 v/Svein Moe

Kursvirksomhet ifm arrangering av regatta v/Inger og Knut Bøymo

Seilsportligaen 2017 og «nye Kællen Cup» v/Eivind Rubinstein

Vi henstiller alle som har tanker om å seile, arrangere eller delta på noen som helst måte ifm foreningens regattasatsinger om å møte!

Velkommen!

 

Stenbocken: Flotte forhold på høstens fineste dag

cbn_stenbocken

Kjell Norli med mannskap vant foran Ivory IOD med Tormod Lie og Co og Venus med Egil Norli.  Stabil fin vind gjorde turen rundt Strutekrakkene og inn på Lera til en flott høttur. 13 båter stilte til start i regattaen som var siste runde i klubbmesterskkapet og dessuten tellende i Union Race- serien.

Klubbmester 2016 ble Ivory IOD foran CB’n og Venus.

Her er resultatene:

Klubbmesterskap 2016

stenbocken__2016

Plassering Seilnummer Båttype Båtnavn Skipper   Rating Starttid Tid i mål
                   
1 NOR 9629 CB`N CB365 Kjell Norli   Fredrikstad Seilforening 1,001 12:30:29 15:22:08
2 NOR 30 Ivory IOD Tormod Lie   Fredrikstad Seilforening 0,852 12:01:30 15:24:10
3 NOR 14538 Venus Xp 38 Egil Norli   Fredrikstad Seilforening 1,048 12:37:59 15:26:30
4 NOR 9861 FIRSTLADY First 40.7 Magnus R. Tvete   Fredrikstad Seilforening 1,029 12:35:00 15:26:39
5 NOR 11203 Lisa Bavaria 35 Match Morten Fernløf   Fredrikstad Seilforening 0,992 12:28:59 15:27:26
6 NOR 7946 Rassker 1/4 TON Magne Tønnesen   Fredrikstad Seilforening 0,895 12:11:00 15:28:45
7 NOR 10579 Exita X-332 Svein Arild Nilsen   Fredrikstad Seilforening 0,948 12:21:30 15:29:49
8 NOR 14161   Smaragd Peter Brænne   Sarpsborg Seilforening 0,912 12:14:30 15:36:22
9 NOR 7143 amatør first class 8 øyvind aasen   Sarpsborg Seilforening 0,906 12:12:59 15:38:10
10 NOR 205 Bagheera Jr Albin Express Eivind Carlsen   Fredrikstad Seilforening 0,846 12:00:00 15:39:12
11 NOR 12288 Good Times Dufour 40 Hans Bjelke   FSF 1,006 12:31:30 15:39:29
12 NOR 9683 Lancing Grand Soleil 40 Anstein Næverdal   Fredrikstad Seilforening 1,006 12:31:29 15:46:06
13   Mathilde Lill-Scampi Gunnar Rosseland   Fredrikstad Seilforening 0,647 11:45:00 17:45:00

Resultater Klubbmesterskap RII

Heisann Seilere

Runde II i årets klubbmesterskap foregikk i fantastiske omgivelser på Hankøflaket onsdag ettermiddag.
2-4 m/s, solksinn og flatt vann er mer enn man kan forvente på denne årstiden.

13405714_10208796753829537_1667838479_o 13351147_10208796754589556_1982229703_o

Egil Norli & Co fikk virkelig fart på sin XP38. Rigget med code zero, fosset fra feltet i det lette føret,
tett fulgt av overall lederne i IOD`n Ivory.

Image00075

Resultater 01.06.2016
1. Venus – XP38 – Egil Norli – 01:30:39
2. Ivory – IOD – Tormod Lie – 01:33:54
3. Bagheera Jr – Albin Express – Eivind Carlsen – 01:36:51
4. Suraya – IOD – Team Suraya – 01:37:16
5. Cb´n – CB365 – Kjell Norli – 01:37:28
6. Texas – Albin Express – Lene Ulfeng – 01:38:42
7. Rassker – 1/4 Ton – Stian Tønnessen – 01:39:16
8. FIRST LADY – First 40.7 – Magnus Tvete – 01:40:56
9. Exita – X332 – Svein Arild Nilsen – 01:41:47
10. Xplorer – IMX40 – John Hatch – 01:46:04
11. Huttetu – IOD – Team Isegran – 01:47:43
12. Mathilde – Firling – Gunnar Rosseland – 01:48:44
13. Lancing – Grand Soleil 40 – Anstein Næverdal – 01:50:40
14. Lykke – Bavaria 38 AC – Øyvind Hassfjord – 01:03:41

Demokraten var med å lage en reportasje av seilasen som vil komme på
dobbelside i lørdagens utgave. Vi får også oversendt bilder fra kveldens seilas.

Her er noen, signert Tommy Skauen, Demokraten:

 

Neste runde i klubbmesterskapet er på Skjæløy onsdag Onsdag 24.08 –
båter som skal til Hollendærn kan ligge igjen på Skjæløy

Kontakt – espen.johansen@sorliepro.no

sammenlagt

Mvh
Komiteen

Klubbmesterskap RII

Heisann Seilere

Velkommen til Fredrikstad Seilforening klubbmesterskap Runde II.

Sted: Andersen Slippen
Dato: 01.06.2016

Starttider:
1. <=0,940 Kl: 18:25
2. >0,940 Kl: 18:30

Det vil være startmannskap på land ved Kari for flaggprosedyrer.

Bemerking til pkt 12 Seilingsløp / Bane – Punkter i kart:
– PKT A Utlagt bøye øst av Kari er begrensningsbøye møt øst i starten og merket ligger ikke på linje med overrett-merke på Kari.

Kontakt André på andre@jsea.no eller mobil 91362003 ved spm.

Vel møtt !

Mvh
Komiteen

 

Seilingsbestemmelser: Klubbmesterskap RII 2016

Resultater Klubbmesterskap runde 1/ Lera mini serie 25.05.2016

 

1 IOD Tormod Lie 1:24:42
2 Albin Express Eivind Carlsen 1:28:17
3 Xp38 Egil Norli 1:28:30
4 CB 365 Kjell Norli 1:30:35
5 Fareast 28r Morten Rustad 1:30:43
6 Albin Express Lene Ulfeng 1:33:07
6 First 40.7 Magnus Tvete 1:33:07
8 X-332 Svein Arild Nilsen 1:33:17
9 Finn Flyer 27 Dag Syversen 1:40:10
10 Bavaria 32 AC Henning Frantzen 1:40:12
11 Delphia 47 Petter Antonsen 1:45:04
12 Firling Gunnar Rosseland 2:00:27
13 Bavaria 38 AC Øyvind Hassfjord 2:11:46

 

13268521_1766329166986749_6671899833961087368_o

Velkommen til Klubbmesterskap Race 1

Heisann Seilere

Lera Komiteen ønsker velkommen til første runde av klubbmesterskapet onsdag 25.05.2016.
Vedlagt finnes banekart og starttider.
Det benyttes GPS tid for start og måltid som rapporteres inn til Henning Frantzen etter målgang.

Vi samles i Fjellskilen (marnet marine park) etter endt seilas for resultat og sosial hygge.

START:
1. <= 0,940 -> 18:25
2. > 0,940  -> 18:30

Spørsmål om seilasen kan rettes til Morten Rustad : 922 95 444.

Vel møtt !

Mvh
Komiteen.

Last ned seilingsbestemelser og banekart :

KLUBBMESTERSKAP FSF 2016

Hei

Dato er spikret for årets klubbmesterskap Fredrikstad Seilforening.

Følgende datoer og seilingssted er gjeldende:

Onsdag 25.05 – Lera –

Kontakt mrustad@winddesign.no

Onsdag 01.06 – Andersen Slippen (båter som seiler Bedriftseilasen kan ligge igjen)

Kontakt – andre@jsea.no

Onsdag 24.08 – Skjæløy (båter som skal til Hollendærn kan ligge igjen på Skjæløy)

Kontakt – espen.johansen@sorliepro.no

Lørdag 03.09 – Andersen Slippen m/preiefest

To av tre onsdager og lørdag er tellende i serien. Seilingsbestemmelser og banekart sendes ut senest en uke før hver start.

 

Påmeldingsfrist: 19.05.2016

Skipper navn / Båtnavn / Rating

Send til: andre@jsea.no

 

Registrerte båter (listen oppdateres fortløpende):

Bavaria 38AC – Lykke – Øyvind Hassfjord

Cb365 – Cb´n – Kjell Norli

Xp38 – Venus – Egil Norli

1/4 Ton – Rassker – Stian Tønnessen

J/105 – J/sea – André Manskow

IOD – Ivory – Tormid Lie

1/4 Ton – Rassker – Stian Tønnessen

J/133 – Rainbow Chaser – Stian Aakre

Albin Express – Bahgeera Jr – Eivind Carlsen

Albin Express – Texas  – Lene Ulfeng

X-332 – Exita – Svein Arild Nilsen

Firling – Mathilde – Gunnar Rosseland

Finnflyer 27 – Pippi – Dag Syversen

Bavaria 32ac – Majella – Henning Frantzen

 

Slippen2016